Podlahu.sk

Nedeľa, 23. jún 2024

Prečo kúpiť rigidnú podlahu ?

Novinka posledných rokov - rigidné/kompozitné podlahy !

A my Vám povieme, že sú aj najpredávanejšie za rok 2020, presvedčíme Vás ? Čítajte ďalej :)  

 

V posledných rokoch dali nové technológie a výskumy priestor pre vznik nového typu podlahovej krytiny, ktorá je jedinečná svojím zložením. Kombinácia využitia prírodných látok a skvelých výhod vinylových podláh priniesla podlahy ktoré sú nielen nárazu a vode odolné, ale aj podlahy, ktoré vytvárajú zdravšie prostredie, sú  šetrnejšie voči prostrediu, odolnejšie voči kolísaniu teplôt a pritom zostávajú nenáročné na údržbu.

 

 

Najväčšie tromfy v rukáve rigidných podláh

Vodeodolnosť - odolnosť voči vode predurčuje využitie kompozitných podláh aj v kuchyniach a kúpeľniach. Práve v týchto miestnostiach oceníte pocit teplého nášľapu bosou nohou aj v nevykurovaných mesiacoch. 

Rozmerová stabilita - pevné jadro zamedzuje jej rozťahovaniu a sťahovaniu vplyvom kolísania teplôt. Nebude sa deformovať a nebudú na nej vznikať špáry. A to ani na miestach, kde sa bude stretávať s pôsobení slnečného svetla. Tvarová stabilita je udávaná percentom rozťažnosti podlahy. Podľa normy EN ISO 23999 by mala byť  nižšia ako 0,25%, čo je neporovnateľne nižšia hodnota oproti celo-vinylovým podláhám.

Ekologickejšia forma podlahy - kompozitné/rigidné podlahy výrazne prispejú k zdravšiemu a hygienickejšiemu prostrediu. Vyrábajú sa bez používania ftalátov. Spĺňajú aj najprísnejšie kritériá a z hľadiska prchavosti látok sú radené do kategórie A+. Patria k top zdravotne nezávadných materiálov. Tieto podlahy sú navyše 100% recyklovateľné. Ak je aj táto informácia pre vaše rozhodovanie dôležitá, zvážte radšej kvalitnejšiu podlahu, ktorú za život nebudete musieť viac krát vymieňať

Tepelný odpor - podlaha je viac ako vhodná na podlahové vykurovanie. Výborne vedie teplo. Vhodnosť na podlahové kúrenie je daná hodnotou tepelného odporu podláh. Kompozitné podlahy si zachovávajú veľmi nízky tepelný odpor vinylových podláh, ktorý je často menší ako  0,02 m2K/W.

Nižšie nároky na dilatácie - kompozitné/rigidné podlahy môžete slobodne môžete pokladať na väčšiu plochu. Bez obáv z posunov, špár, alebo deformácií. Priemer výrobcov udáva čislo 100m2 jednej plochy bez potreby dilatácie.

Možnosť montáže aj na menej rovný povrch - kompozitné podlahy sa zaklikávajú, alebo lepia tak, ako vinylové podlahy. Sú trochu ťažšie vďaka ich pevnému jadru, ale stačí im kratšia doba na prispôsobenie teploty prostredia, kde budú kladené. Rigidné/kompozitné podlahy je možné ukladať na povrch s nerovnosťami až 2mm/1m. Tieto nerovnosti sa ani po dlhšom čase neprekopírujú do podlahy. Podlaha zostane rovnaká ako hneď po jej pokládke.

 

Zloženie rigidných podláh a rozdiel oproti vinylovým podlahám

Kompozitné/rigidné podlahy sú vinylové podlahy ale obsahujúpevné kompozitné jadro, ktoré nahradilo vinylové jadro. Toto jadro tvorí zmes na báze molekúl karbónu rôznych prírodných polymérov v kombinácii s elastomérmi. Najčastejšie využívaná surovina je prírodný vápenec. Obsah PVC bez zmäkčovadiel je menší ako 30% (oproti 95% obsahu u klasických vinylových podláh). Pevné jadro kompozitných podláh dodáva podlahe rozmerovú stálosť aj pri vyšších teplotách, ktorá bola slabinou vinylových podláh.

1. Vysoko účinná vrchná vrstva, ktorá sa opotrebováva- najčastejšie je to PUR (polyuretánová) vrstva.

2. Dekoračná vinylová vrstva s jemnou potlačou: vysoko kvalitná technika tlače používaná na túto vrstvu poskytuje vašim vinylovým podlahám jedinečný a autentický vzhľad.

3. Silné kompozitné jadro pre vysokú odolnosť proti nárazu, malú úroveň deformácie a zabráneniu kopírovania nerovností z podkladu.

4. U niektorých rigidných podláh aj 4.vrstva - integrovaná akustická podložka.

 

Ak ste sa dočítali až sem nakoniec a ste rozhodnutí pre kúpu rigidnej/kompozitnej podlahy, stačí Vám už len jeden klik nižšie a môžte si kúpiť Vašu novú rigidnú podlahu. 

Všetko vyššie spomenuté  charakterizuje aj našu vlastnú značku rigidných podláh easy VINYL RIGID click :) Krásne, moderné a starostlivo vybraté dekory v 2 kolekciách Vám určite dajú na výber :) 

https://podlahu.sk/sk/stranka/vinylove-dielce-click-system/dekor/easy-vinyl-rigid-30-click

https://podlahu.sk/sk/stranka/vinylove-dielce-click-system/dekor/easy-vinyl-rigid-55-click